III Kongres Zdrowia Psychicznego

III Kongres Zdrowia Psychicznego

W tym roku Kongres Zdrowia Psychicznego planowany jest na 7 czerwca 2021 r. (poniedziałek) w godz. 9-17 w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego w Warszawie. Odbędzie się pod tytułem „Psychiatria dziś i jutro – dostępność, szacunek, bezpieczeństwo”  Hasłem promującym jest „Zdrowie psychiczne ma znaczenie  oraz hasztag  #ZdrowiePsychiczneMaZnaczenie.

Jego dwa główne tematy, to reforma psychiatrii dorosłych i reforma psychiatrii dzieci i młodzieży. Będzie towarzyszyło mu sympozjum satelitarne poświęcone psychospołecznym uwarunkowaniom środowiska pracy z celem wypracowania rekomendacji w zakresie zdrowia psychicznego w miejscu pracy. Patronem sympozjum jest Komitet Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej. Ze względu na sytuację związaną z COVID-19 kongres będzie miał formę hybrydową, staramy się, aby mógł być transmitowany na żywo.

Kongres odbędzie się zgodnie z obowiązującym w dniu 7 czerwca br. reżimem sanitarnym, w ograniczonej ilości osób. Tradycyjnie po wydarzeniu planujemy „Marsz Żółtej Wstążki”, udamy się do Ministerstwa Zdrowia. Dopuszczamy możliwość odwołania stacjonarnych wydarzeń, wówczas odbędą się one wyłącznie online.

Organizator główny: Fundacja eFkropka oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej z siedzibą w Krakowie, Fundacja Rozwoju Społecznego „Leonardo” z siedzibą w Krakowie, Szpital Wolski – Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego w Warszawie i Lubelskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego z siedzibą w Lublinie.

Rejestracja na wydarzenie będzie dostępna od 5.04.2021 roku przez stronę https://kongreszp.org.pl/